Kup prvaka osvojila ekipa Klen Slatina

Športsko ribolovno natjecanje Kup prvaka održano je 01.10.2023. u Zdencima na kojem je sudjelovalo ukupno šest ekipa. Kao predstavnik ovlaštenika Zajednice športskih ribolovnih udruga Orahovica, Čačinci, Zdenci, Crnac i Voćin sudjelovala je ekipa Klen Čačinci, Zajednicu sportsko ribolovnih udruga Virovitica predstavljala je ekipa Drava Terezino Polje, Zajednicu športsko ribolovnih klubova općine Pitomača predstavljala je ekipa Šaran Pitomača, dok je ispred ovlaštenika ŠRU Šaran Bakić bila ekipa Klen Slatina. Osim navedenih ekipa sudjelovala je i ekipa domaćina ŠRU Linjak Zdenci te ekipa Športsko ribolovnog saveza Virovitičko-podravske županije.

Vremenski uvjeti nisu bili povoljni za natjecatelje jer je inače topao i oblačan dan pogoršao umjereni do jaki vjetar koji je stvarao probleme prilikom rukovanja dugim štapovima. Ekipa Klen Slatina se najbolje snašla u tim uvjetima te je uvjerljivo osvojila prvo mjesto. U sektoru A Željko Vilk osvojio je prvo mjesto sa ulovom 7.390 grama ribe, kao i Robert Keller u sektoru B koji je za prvo mjesto ulovio 7.830 grama. U C sektoru Adrijano Idek osvojio je 2. mjesto sa ulovom 9.475 grama.